/2019-01-07 13:10:00/

АЖЛЫН АЛБА


       Хууль зүйн туслалцааны төв нь орон тооны хувьд ажлын албанд 13, улсын өмгөөлөгч 52, улсын өмгөөлөгчийн туслах 7, нийт 72 албан хаагчидтай нийслэлийн 8 дүүрэг, 21 аймаг болон хүн ам ихтэй 2 сумыг хамруулан 31 салбартайгаар үйл ажиллагаагаа явуулж байна.
           
Хууль зүйн туслалцааны төвийн ажлын алба нь Төлбөрийн чадваргүй яллагдагчид үзүүлэх хууль зүйн туслалцааны тухай хуулийн хэрэгжилтийг холбогдох дээд байгууллага, удирдлагын өмнө хариуцан тайлагнаж, эрүүгийн хэрэгт холбогдсон төлбөрийн чадваргүй яллагдагчид өмгөөллийн үйлчилгээ үзүүлэх, хууль зүйн зөвлөгөө өгөх үйл ажиллагааг удирдан зохион байгуулах үндсэн чиг үүрэгтэй.

Нэрс Албан тушаал Еmail хаяг
1 Тогтохын Уранболор Захирал Uranbolor@lac.gov.mn
2 Дамбаагийн Наран-Отгон Захиргааны удирдлагын хэлтсийн дарга Naran-otgon.d@lac.gov.mn
3 Баасангийн Хажидмаа Ахлах нягтлан бодогч  Khajidmaa@lac.gov.mn
4 Энхбатын Мөнх-Эрдэнэ Нярав Munkh-erdene@lac.gov.mn
5 Төмөрмөнхийн Хулан Хүний нөөц, Хяналт-шинжилгээ, үнэлгээ хариуцсан мэргэжилтэн Khulan@lac.gov.mn
6 Эрдэнэ-Очирын Гэрэлмаа Дотоод асуудал хариуцсан ахлах мэргэжилтэн Gerelmaa@lac.gov.mn
7 Цэндхүүгийн Хүрэлхүү Бүс хариуцсан ахлах мэргэжилтэн Khurelkhuu@lac.gov.mn
8 Баатарчулууны Энх-Амгалан Бүс хариуцсан мэргэжилтэн Enkhamgalan@lac.gov.mn
9 Александрын Чимэдрэгзэн Мэргэжилтэн Chimedregzen@lac.gov.mn
10 Цэен-Ойдовын Болормаа Захирлын туслах, архив, бичиг хэрэг, өргөдөл гомдол хариуцсан мэргэжилтэн Bolormaa.ts@lac.gov.mn
11 Тамжиддоржийн Даваахүү Гадаад харилцаа, хууль тогтоомжийн хэрэгжилт хариуцсан мэргэжилтэн Davaakhuu@lac.gov.mn
12 Баттөрийн Батнасан Жолооч  
13  Э.Ганбаяр Жолооч  

Холбоотой байгууллагууд